Majitel zahradního domku objevil zbytky pěstírny po bývalém nájemníkovi

12.1.2022
Redakce

Majitel domu v Šestajovicích u Prahy loni našel po odchodu nájemníka zbytky pěstírny marihuany. Podezřelého nyní stíhají policisté za nedovolenou výrobu a nakládání s drogami, hrozí mu až pět let vězení. Dříve už byl za přechovávání omamných látek trestaný.

Majitel zahradního domku loni v listopadu kriminalistům oznámil, že vstoupil po ukončeném nájmu do zahradního domku, aby jej zkontroloval. Uvnitř zjistil, že zřejmě dosavadní nájemce, který jeden rok objekt využíval, v něm zanechal stan využívaný k pěstování konopí. „Uvnitř stanu byla zapnutá klimatizace, 18 kbelíků s hlínou a uřezanými stonky rostliny konopí,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Dodala, že dále bylo na místě hnojivo na rostliny, závěsné osvětlení, chemické prostředky na podporu růstu rostlin a ventilace.

Důvodem ukončení nájmu bylo několikaměsíční neplacení nájemného, kterým vznikl dluh přesahující 60 tisíc korun. Policisté po podezřelém začali pátrat, protože po odchodu z domu nebylo známo, kde je. Na konci prosince se jim ho podařilo vypátrat, zadržet a vyslechnout a následně i obvinit. „Muž má již několik záznamů v rejstříku trestů, převážně za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnila mluvčí. V roce 2018 byl podezřelý pravomocně odsouzen za přechovávání omamné psychotropní látky a jedu. V případě prokázání viny a odsouzení může nyní dostat až pětiletý trest vězení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte