Maminky z Příbramska budou mít příjemnější prostředí před porodem

17.1.2020
Jan Štoll

Pavilon D4 byl již v minulosti z poloviny rekonstruován, když v jeho horních patrech vznikla nová porodnice, oddělení šestinedělí a zázemí pro lékaře.

Kompletní rekonstrukcí prošlo lůžkové oddělení v druhém patře, které nabídne pohodlí celkem 18 pacientkám, a gynekologické ambulance v prvním patře, u kterých najdete i operační sál, denní stacionář a nejmodernější přístrojové vybavení.

„Díky dokončené rekonstrukci se podařilo centralizovat kompletní gynekologicko-porodnickou péči do jednoho pavilonu, což výrazně zvyšuje pohodlí pacientek a optimalizuje práci zdravotnického personálu. Mezi přístrojové vybavení patří například i 3D/4D ultrazvuk, který je v současné době nejmodernějším přístrojem ve své kategorii a umožní lepší diagnostiku i pohodlí pacientek,“ uvedl mluvčí nemocnice Martin Janota.

Nový je i suterén se šatnami a technickým zázemím. V rámci rekonstrukce byla vybudována i nová komunikační vertikála s výtahem, který bude sloužit pro převoz pacientek v rámci celého pavilonu.

„Děkuji všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Především je tu ale primář a jeho tým. Významně se celou dobu podílel na rozkvětu tohoto monobloku a společně se svými spolupracovníky museli vydržet i zvuky sbíječek a další nepohodlí,“ řekl předseda představenstva ON Příbram Stanislav Holobrada.

Nemocnice má připravený i projekt na rekonstrukci pavilonu D2 a N. Vzhledem k vysoké finanční zátěži bude realizace závislá na podpoře od Středočeského kraje.

Rekonstrukce stála 98 milionů korun včetně DPH. Investici hradil částkou 95 milionů zřizovatel nemocnice, kterým je Středočeský kraj. Nábytek a přístrojové vybavení stálo dalších téměř 20 milionů korun. V tomto případě byla účast kraje 16 milionů.Nepřehlédněte