Máš na to? Tachovští maturanti si vyzkoušeli policejní fyzické testy

13.5.2022
Andrea Jančová

V rámci policejní náborové kampaně si mohli studenti tachovské střední školy vyzkoušet testy tělesné zdatnosti, které jsou součástí přijímacího řízení do služebního poměru. Je možné, že se po úspěšné maturitě někdo z tachovských absolventů na policejní dráhu vydá. 

V rámci policejní kampaně s názvem „Máš na to?“, která je zaměřená na nábor nových policistů, si mohli studenti čtvrtých ročníků Střední průmyslové školy v Tachově vyzkoušet testy tělesné zdatnosti. Těmi se prokazuje fyzická způsobilost a jsou součástí reálného přijímacího řízení, které absolvují uchazeči se zájmem o přijetí do služebního poměru.

Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková – na to, aby vše odpovídalo požadavkům reálného přijímacího řízení, dohlíželi sami policisté. Na stadionu byli proto připraveni pracovnice z personálního odboru Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, policejní instruktor ze školního policejního střediska i zástupci tachovské policie. Ti s o několik let mladšími studenty pak změřili síly v některých disciplínách a předvedli, že jsou stále v kondici.

Fyzické testy- Tachov

Studenti, kteří při fyzických testech dosáhli příslušného počtu potřebných bodů, si odnesli osvědčení, které je platné jeden rok od absolvování testů. V případě, že by o přijetí do služebního poměru měli po ukončení studia zájem, nemusí tedy  tělesné testy opětovně vykonávat. Přesto, že již v průběhu plnění prvních disciplín, bylo zřejmé, že ne všichni jsou příznivci pohybu, bylo vidět, že se každý snaží o maximální výkon a bere „trochu jinou“ hodinu tělocviku opravdu zodpovědně. Na konci proto i ti, kteří neodcházeli s osvědčením o fyzické způsobilosti, obdrželi od policistů drobný dárek.

Zdroj :vz,Policie České republiky


Témata:

Nepřehlédněte