Měsíc po požáru alzheimer centra: Všichni zranění opustili nemocnici

1.7.2022
Redakce

Žádný klient vyhořelého roztockého Domova Alzheimer už není v nemocnici. Před měsícem v něm při požáru zemřeli dva lidé, 55 se jich zranilo. Způsobená materiální škoda dosáhla kolem 70 milionů korun. Nyní v budově pracuje specializovaná firma. Cílem je vyklizení objektu a záchrana věcí, které nezničil požár.

„Podle vyjádření statika jsou veškeré nosné konstrukce objektu nepoškozené, což je dobrým předpokladem k tomu, aby obnova objektu mohla začít co možná nejdříve. Odhadujeme, že bychom mohli domov znovu otevřít do jednoho roku,“ popsal člen správní rady Domova Alzheimer Roztoky u Prahy Radek Žádník.

Podle něj jsou všichni klienti, kteří byli po požáru hospitalizováni, už propuštění z nemocnice. Bydlí teď v domovech sociálních služeb v Praze a ve Středočeském kraji. „Nyní je na nich a na jejich rodinách, zda se s aktuálním poskytovatelem dohodnou, že zůstanou, nebo zda si najdou jinou pobytovou sociální službu. Ve většině případů už se tak stalo,“ doplnil Žádník a dodal, že vedení Domova Alzheimer počítá s tím, že po obnově domova jim nabídne znovu své služby.

Požár v centru vypukl ve středu 1. června kolem 19:00. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu, zasahovalo jich přibližně 100. Seniory z hořící budovy v Nádražní ulici evakuovali po nastavovacích žebřících. Záchranáři vyhlásili ve středu traumaplán používaný u událostí s větším počtem zraněných. Vyšetřování příčiny požáru podle středočeské policejní mluvčí Vlasty Suchánkové stále pokračuje. Čeká se mimo jiné na vyhotovení znaleckých posudků. Policie případ vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte