• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Městská knihovna v Praze zve do nového kina na Petřinách

  21.11.2023
  Redakce

  S vedoucí Kulturního a vzdělávacího centra Městské knihovny v Praze Hanou Rudolfovou a produkčním kina Vítem Zapletalem jsme se bavili o novém multifunkčním sále Městské knihovny v Praze na Petřinách, kde se několikrát do týdne promítají také filmy.

  Jaká je dramaturgie nového kinosálu na Petřinách? Pro koho je program určen?

  Stejně jako v sálech Ústřední knihovny promítáme především kvalitní mainstream z aktuální distribuce, cizojazyčné hrané filmy výhradně s titulky, uvádíme také zajímavé dokumenty, převážně o výtvarném umění. Soboty pak patří filmům pro děti, pro ty promítáme verze dabované do češtiny. Jsme schopni připravit také projekce na klíč, pro školy i jiné skupiny zájemců. Každé úterý od 16 hod v rámci BIO Senior uvádíme projekce (nejen) pro seniory obvykle za 80 Kč.

  V čem se dramaturgie kina na Petřinách liší od té v Ústřední knihovně?

  V podstatě bude dramaturgie velmi podobná programu v Ústřední knihovně. Teprve se seznamujeme s místními diváky, nasloucháme jejich přáním, sbíráme podněty. Možná časem začneme uvádět i náročnější artové snímky. Dveře jsou otevřené všem fanouškům kvalitního filmu.

  Jaký program plánujete v kině v prosinci? Jaké filmy doporučujete divákům?

  V prosinci bohužel bude projekcí méně kvůli dodatečným stavebním úpravám sálu. V programu se sešlo několik historických filmů – romantický film s Julií Binoche „Umění jíst a milovat“, životopisné filmy o Goldě Meirové „Golda“ a o Josefu Myslivečkovi „Il Boemo“ nebo aktuální hit Ridleyho Scotta „Napoleon“.

  Jaký má sál kapacitu a jak je kino technicky vybaveno?

  Sál má kapacitu 59 sedadel a dvě místa pro vozíčkáře. Sál je plně digitalizovaný dle standardu DCI, můžeme promítat všechny standardní formáty včetně širokoúhlého, obraz je v rozlišení 4K a zvuk je „7.1“, tedy sedmikanálový, prostorový.

  Aktuální program kina najdete na našem webu mlp.cz/kinopetriny 

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte