• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvedlo premiéru hry Dokonalá svatba

  18.12.2023
  Fefík

  Mladoboleslavské divadlo uvedlo v pátek 15. prosince jako poslední v letošním roce premiéru hry Dokonalá svatba.

  Současnou situační komedii Robina Hawdona režíruje Jaroslav Slánský a v mladoboleslavském inscenaci se v hlavních rolích představují Petr Mikeska a Ivo Theimer.

  Úvodní scéna, v níž se ve svatební den budoucí ženich Bill (Ivo Theimer) probudí v hotelovém pokoji v posteli s neznámou dívkou (Magdalenou Jirounkovou), odstartuje kaskádu gagů, překvapení, zápletek, nedorozumění a výbušných i vtipných situací. Bill si nic nepamatuje, propadá panice, do apartmá se blíží rázná nevěsta Rachel (Hana Marie Maroušková) a její matka Dafne (v úžasném podání Ivany Nováčkové) a pohroma je tak na cestě. Bill za vydatné pomoci svědka Toma (Petra Mikesky) a zpočátku zmatené a později velmi rázné pokojské Julie (Svatavy Hanzl Milkové) se pokusí vztahové klubko vysvětlit, ale vše se ještě více zamotává. Do infarktové situace se ještě přimotá zcela vyřízený ředitel hotelu Dupont (Petr Bucháček).

  Vše v této komedii, plné lží, nedorozumění i záměn osob spěje ke konci, který se nakonec ukáže jako nejlepší řešení. Ke cti tvůrčího i hereckého souboru je radost potvrdit, že tuto spletitou i bláznivou konverzační komedii uchopili sice s chutí a patřičnou dynamikou, ale v uměřených a uvěřitelných  dávkách.

  Setkání s Victorem Hugem přes propast času. K vidění v Dejvickém divadle

   

  Hry zkušeného britského dramatika Robina Hawdona patří mezi nejčastěji uváděné hry po celém světě. Situační komedie Perfect Wedding patří do autorova vrcholného období. Hru napsal v roce 1994, u nás byla poprvé uvedena v roce 2005 v Městských divadlech pražských.

  Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko, dramaturgyní Anna Smrčková.

  Dokonalá svatba bude mít v mladoboleslavském divadle první reprízy 20., 21. a 22. prosince a potom 8. ledna.

  Zdroj: Městské divadlo v Mladé Boleslavi  Nepřehlédněte