Mezi láskou a nenávistí je tenká hranice, zhrzenému milenci hrozí až 10 let

13.5.2022
Jaroslav Svoboda

Náchodští kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže, který od loňského prosince soustavně pronásledoval svoji bývalou přítelkyni. Na jejího nového partnera si dokonce najal posilu. Teď mu hrozí až deset let vězení.

Třiatřicetiletý muž z Náchodska je podezřelý, že od loňského prosince soustavně a dlouhodobě pronásledoval svoji bývalou přítelkyni a vyhrožoval jí i jejímu současnému partnerovi prostřednictvím sociálních sítí, SMS a hovorů ublížením na zdraví. Tím ale jeho jednání nekončilo, taky se často pohyboval blízko jejího bydliště a vyhledával její přítomnost i přes striktně zamítavý postoj.

„Neshody měly jednoho dne vyeskalovat i ve fyzické napadení přítele své bývalé partnerky. Tímto svým jednáním však vzbudil u poškozeného důvodnou obavu nejen o jeho život a zdraví, ale i o život a zdraví své partnerky a jejich syna,“ uvedla k případu policejní mluvčí Lucie Konečná.

Vážnost svých výhrůžek pak podpořil najmutím dvojice mužů, kteří měli nového přítele jeho ex fyzicky napadnout. Zato jim slíbil jak peníze, tak pervitin. „Pro samotný útok si měli vybrat místo jeho bydliště, které za účelem zjištění denního režimu budoucí oběti několik dní před samotným napadením měli skrytě sledovat a na útok se připravovat. Následně v ranní době s maskováním přes obličej měli poškozeného zkopat a udeřit minimálně 16 ranami baseballovou pálkou,“ dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté tak obvinili z přečinu nebezpečného pronásledování, vyhrožování a zločinu těžkého ublížení na zdraví zhrzenému muži. Obviněni byli i najatí agresoři, a to ze zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Všem hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt ve vězení.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte