• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Michal Schuran nejlepším českým závodníkem v Rakouském poháru

  28.3.2024
  Doris Drienová

  Cyklisté ATT Investments závodili opět na dvou frontách. Lépe si vedla skupina startující v Leondingu na prvním závodě rakouského poháru. V konkurenci, která si nezadá se závody z kalendáře UCI dvojkové kategorie, je páté místo Michala Schurana coby nejlepšího z 25 českých závodníků velmi dobrým výsledkem.

  Slovinská GP Adria Mobil se naopak příliš nevydařila, 12. místo Šimona Vaníčka coby nejlepšího z týmu není to, co by se mohlo považovat za úspěch. Ve Slovinsku se obvykle končí hromadným spurtem a nejinak tomu bylo i letos. Čas vítěze získalo téměř 50 závodníků. Jezdci ATT Investments se tentokrát neprosadili do první desítky, na čemž měla svůj podíl i opakovaná smůla.

  „Závod se nám nepovedl. V počátcích závodu byl pád, přim němž si Jan Bittner zlomil ruku. Krom toho jeden z těch, na které jsme ve finiši spoléhali, Dominik Neuman, měl deset kilometrů před cílem defekt, takže přišel o spoustu sil při dojíždění, které mu pak v závěru chyběly,“ řekl k závodu sportovní ředitel Jaromír Friede. „Mrzí mě, že nemáme na začátku sezóny lepší výsledky, ale klukům věřím a vím, že na to mají. Často o výsledku rozhodují drobnosti, která nám dosud nebyly moc nakloněny. Zatím nemáme potřebné štěstí v dojezdech.“

  Úvodní závod rakouského silničního poháru přivítal Leonding. Na startu 124 cyklistů 14 národností. V chladu a mokru po bojovném průběhu se z českých jezdců umístil nejlépe na 5. místě Michal Schuran z ATT Investments. Karel Camrda ze stejného týmu uzavřel první desítku. Velmi pěkný výsledek docílil i ještě loni junior Richard Riška, když na 16. místě byl čtvrtým nejlepším jezdcem kategorie U23.

  „Věděli jsme, že důležité bude být vepředu na finální okruhy. V těchto fázích odvedli skvělou práci Honza Kašpar a Matyáš Fiala. Hned v kopci úvodního okruhu vpředu zůstalo jen kolem dvaceti závodníků, kde jsme byli ve třech. Dva okruhy před cílem jsem nastoupil ze sjezdu, čímž se utvořila čelní skupina, která se pak utkala o vítězství. V posledním stoupání už mě braly křeče, v té chvíli jsem na lepší výkon neměl,“ okomentoval závod Michal Schuran.

  Zdroj: ATT Investments + Aleš Pohořal, A11  Nepřehlédněte