Migranti šli pěšky po dálnici D1. Daleko nedošli

4.7.2022
Redakce

Policie z Vysočiny zadržela v uplynulém týdnu pět nelegálních migrantů z Pákistánu a Indie, šli pěšky po dálnici D1, nebo k ní mířili. Neměli u sebe žádné doklady.

Jednoho Pákistánce policie zadržela po předchozím upozornění na skupinku lidí pohybující se na dálnici ve směru na Brno 29. června. Skupinu lidí hlídka nenašla, ale na odpočívadle na 111. kilometru zadržela čtyřiadvacetiletého muže. Neměl u sebe žádné doklady, uvedl, že cestuje z Pákistánu do Itálie. Policie zjistila, že azylové řízení s ním se vede v Řecku. „A tato země je tedy zemí příslušnou k posouzení jeho žádosti o mezinárodní ochranu. Policisté z odboru cizinecké policie cizinci vydali rozhodnutí o povinnosti opustit území s platností na třicet dnů, rozhodnutí o nákladech řízení a další potřebné dokumenty a vydali výjezdní příkaz. Poté muže propustili na svobodu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

O den později policii někdo na lince 158 upozornil na čtyři muže, z nichž jeden má na hlavě turban, jak jdou od Štoků k dálnici D1. Hlídka je zadržela na začátku obce Antonínův Důl. Potvrdilo se, že jsou to Indové ve věku 22 až 25 let. „Se všemi migranty policisté zahájili správní řízení ve věci jejich správního vyhoštění z území České republiky. Policisté poté čtyři cizince umístili do zařízení pro zajištěné cizince,“ uvedla Čírtková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte