Akce se konala tradičně počátkem května v rámci připomínky svátku patrona hasičů svatého Floriána na centrální hasičské stanici Kutná Hora. Převahu mezi oceněnými díly mladých výtvarníků měly výkresy, evokující dojmy z Dne otevřených dveří, ale našly se i velké, trojrozměrné výtvarné počiny, jakými byly například postava hasiče v životní velikosti nebo nápadité tablo, přibližující širokou škálu hasičských činností.

Oceněným předali příslušníci ÚO HZS Kutná Hora přímo před jejich spolužáky z mateřských i základních škol Kutnohorska celkem 25 knih. Vyjádřili přitom radost z rekordní účasti i potěšení z mnoha prací, prokazujících jak zaujetí tématem, tak značnou dávku talentu.
Všichni dohromady, hasiči i děti a pedagogové, se těší na Den otevřených dveří 2024, který připravují hasiči ze všech čtyř stanic – Kutná Hora, Čáslav, Uhlířské Janovice a Zruč nad Sázavou.


















