• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Mistr balení. Dvoumetrovou krajtu nacpal bleskově do tašky

    18.7.2023

    Dvaačtyřicetiletý muž v pražské Karlově ulici nabízel turistům focení s hadem, přesněji krajtou královskou. Povolení ale neměl, a tak se snažil před pražskými strážníky zhruba dvoumetrového plaza ukrýt. To se mu povedlo asi za pět sekund.

    Muž se po spatření hlídky pokoušel hada schovat do sportovní tašky a na strážníky zkoušel výmluvy, že se nic nestalo, protože právě přišel. S tím ale nepochodil. „Než s ním strážníci začali situaci řešit, požádali o pomoc operátorku městských kamer. Ta jim potvrdila, že dotyčný turistům nejen nabízí aktivně focení se zvířetem, ale také si za to od nich bere peníze,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. Bleskový hadí úklid se tak minul účinkem.

    „Muž ani neměl žádné dokumenty, které by mu činnost dovolovaly. S ohledem na vysoké teploty, absenci vody na pití a neodbornou manipulaci, se strážníci rozhodli muži zvíře odejmout,“ dodala mluvčí s tím, že takto strážníci zachránili už několikátého hada.

    Zabavená krajta královská byla následně předána na Záchrannou stanici pro divoká a exotická zvířata. Přestupky bude řešit správní orgán.

    sto



    Nepřehlédněte