Mladík naletěl vztahové manipulátorce. Vymámila z něj půl milionu

2.3.2022
Redakce

Neznámá žena z muže po internetu vylákala přes půl milionu korun. Kladenští kriminalisté případ vyšetřují jako podezření z podvodu, pachatelce hrozí až pětiletý trest vězení.

Neznámá žena pětadvacetiletého mladíka oslovila prostřednictvím sociální sítě. Slibovala mu společný život a on jí během půl roku postupně poslal po malých částkách přes 570 tisíc korun. „Kladenští policisté opět upozorňují ženy i muže, kteří touží po vztahu, aby nikdy neposílali peníze lidem, které osobně neznají. Slibem lásky a vztahu nikdo nezarmoutí, ale v mnoha případech se stanou obětí podvodného jednání pachatele, který pod záminkou spokojeného partnerství vyláká mnohdy vysoké finanční obnosy,“ upozornila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Podle ní jsou tito vztahoví manipulátoři velmi zdatní a přesvědčiví a dokážou v lidech vyvolat emoce, jejichž prostřednictvím je poté ovládají. „Policie upozorňuje ženy a muže, aby byli při navázání vztahu vždy obezřetní, neboť ne všichni přes sociální sítě na různých seznamkách vyhledávají jen partnera k společnému žití, ale taktéž se snaží podvodným jednáním obohatit ve svůj prospěch,“ dodala mluvčí.

Podobné případy podle policie končívají nejen velkým zklamáním, ale také značnou ztrátou peněz, a to nejen těch uspořených, ale v některých případech se oběti i zadluží a musí poté ještě peníze splácet.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte