Mladík našel peněženku, mobil i doklady a vše si nechal, teď ho policisté dopadli

1.2.2023
Jaroslav Svoboda

Mladý nepoctivec ze Štětí na Litoměřicku asi nepočítal s tím, že když v noci najde na ulici doklady, peněženku a mobil, že by na něj mohli policisté přijít. Ti ho však dopadli a nepoctivému nálezci teď hrozí až dva roky vězení.

Sedmadvacetiletý místní mladík měl nalézt v nočních hodinách na ulici mobilní telefon, doklady a platební kartu. Mobilní telefon měl prodat a peníze užít pro svou potřebu. Prostřednictvím platební karty si pak měl opakovaně nakupovat zboží za bezmála 2 tisíce korun.

Pravděpodobně si myslel, že když si nález ponechá, nikdo na to nepřijde. To se ale přepočítal.

„Policisté mladíka vypátrali a podařilo se jim zajistit i odcizený mobilní telefon. Ve zkráceném přípravném řízení si mladík převzal sdělení podezření pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelému muži hrozí v případě soudem uznané viny trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ popsala policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Policisté dále upozorňují, že nepoctivec, který si ponechá nález, musí počítat s tím, že se může dostat do křížku se zákonem. Může se dopustit trestného činu (přestupku) a to i v případě, že s nálezem nijak nedisponuje, ale odmítá jej vydat oprávněné osobě. Nalezenou věc je možné odevzdat na policii nebo úřad.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte