Mladík zapomněl sedmkrát zaplatit na čerpací stanici. Celkem ukradl přes 900 litrů pohonných hmot

10.9.2021
Roman Kořinek

„Obviněný mladík si návštěvy čerpacích stanic rozvrhl do celého měsíce. Bez placení tankoval na Chebsku a Sokolovsku. Celkem natankoval téměř devět set litrů pohonných hmot a způsobil škodu téměř sedmadvacet tisíc korun,“ vysvětluje policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Poslední den v červenci navíc přijel na jednu z čerpacích stanic na Sokolovsku. Do automobilu a kanystrů natankoval přes 160 litrů pohonných hmot a poté se snažit zaplatit platební kartou, které se předtím zmocnil.

„Neznal ovšem PIN kód, proto se mu platbu provést nepodařilo. Obsluze čerpací stanice následně uvedl, že si zajede pro finanční hotovost. Na místě zanechal platební kartu a mobilní telefon jako záruku, že se opravdu vrátí. Nevrátil a i v tomto případě nakonec tedy odjel bez zaplacení. Jeho protiprávní jednání ukončili policisté, kteří ho v odpoledních zastavili ve vozidle značky Škoda. Při lustraci policisté zjistili, že jednadvacetiletý mladík má navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do prosince letošního roku,“ doplňuje policejní mluvčí s tím, že mladík byl zadržen, převezen na obvodní oddělení a následně eskortován do vazební věznice.

Obviněn byl ze spáchání přečinů krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se krádeže dopustil opakovaně.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte