Mladistvé prodali extázi. Dívka zkolabovala

4.8.2022
Redakce

Moravskoslezští kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy devatenáctiletého muže z Ostravy a dalšího mladistvého. Zajistili totiž drogu mladistvé, která po požití extáze zkolabovala a byla v ohrožení života.

Několik gramů drogy prodal devatenáctiletý muž svému mladistvému známému. „Nedbal ani jeho věku, ani vědomí, že není pro něj. Mladistvý poté předal extázi dívce. Nutno podotknout, že ta mu předem peníze dala a o koupi ho požádala. Dívka ještě týž den po užití drogy zkolabovala,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Dívka musela být převezena do nemocnice.

U devatenáctiletého muže, který drogu prodával, policie našla různé drogy, které byly určeny pro další prodej. „Sám je jejich příležitostným uživatelem. S kriminalisty v podstatě spolupracuje. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby,“ doplnila mluvčí. Muži hrozí až dvanáctileté vězení.

Policie obvinila také druhého mladíka. „Vzhledem k jeho věku nelze poskytnout bližší informace. Trestní sazba se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však horní hranice nesmí převyšovat pět let,“ připomněla mluvčí.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte