• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Mladoboleslavské divadlo uvedlo hru z tajemného hotelu, ležícího mezi světem živých a mrtvých

  25.4.2023
  Fefík

  Premiéru mystické komedie Hotel mezi dvěma světy uvedlo v pátek 21. dubna Městské divadlo Mladá Boleslav na velké scéně.

  Premiéru mystické komedie Hotel mezi dvěma světy uvedlo v pátek 21. dubna Městské divadlo Mladá Boleslav na velké scéně.

  Třetí novinku letošní sezóny režíruje Petr Mikeska a tato hra francouzsko-belgického autora Erica – Emmanuela Schmitta nabízí osobitým způsobem zcela neobvyklé téma. Diváci novou inscenaci odměnili po zásluze velkým potleskem za zajímavě vystavěnou inscenaci, ale především za kvalitní herecké výkony všech protagonistů.

  Poetická, místy humorná, a především často laskavě dojemná hra se odehrává v tajemném hotelu, který leží mezi světem živých a světem mrtvých. Setkáváme se zde s několika postavami, reálně v kómatu, ale na pódiu v okamžiku, když bilancují své životy a před nimi je jen nejistá budoucnost. Autor proniká daleko za hranici našeho poznání  těchto existenčně hraničních stavů a nabízí snovou vizi. V hotelu se setkáte s pěti zcela odlišnými lidmi ve chvíli, kdy balancují mezi životem a smrtí a snaží se pochopit svůj život, porozumět tomu, co jim život přinesl a tomu, co je nyní asi čeká.

  Radouč v Mladé Boleslavi, ráj syslů obecných

   

  Je to příběh o naději i beznaději, o snaze porozumět sobě i druhým, o lásce i o pochopení životních chyb a iluzí. Podivuhodným příběhem nás provádí záhadný Doktor S. , respektive Doktorka S.. v podání Jany Matouškové, které sekundují dva andělé Jaroslav Janovský a Otakar Jílek.  A můžete sledovat zcela rozdílné postavy redaktora Juliena Portala coby Petra Prokeše, uklízečku Marii Martinovou  v podání Karoliny Frydecké, Mága Radžapúra ztvárněného Romanem Teprtem, prezidenta Delbeca s úžasným účesem s gustem zahraného Luďkem Jiříkem a věčně nemocnou, ale vždy optimistickou Lauru, kterou zosobnila Magdalena Jirounková.

  Hra autora Erica – Emmanuela Schmitta je v mladoboleslavském divadle uvedená jako vůbec první z jeho děl. Tento současný autor jich má na kontě přitom pěknou řádku a jeho hry se hrají ve více než padesáti zemích světa.  V Čechách je z jeho her zpravidla nejčastěji uváděna inscenace Oskar a růžová paní, která také posbírala řadu ocenění.  

  Zdroj: Pavel Šubrt / SM Mladá Boleslav  Nepřehlédněte