Mladoboleslavský stan pro bezdomovce je od pondělí znovu v provozu

13.12.2022
Fefík

Začátek týdne přinesl mrazivé počasí i do Mladé Boleslavi, proto byl v pondělí 12. prosince poprvé otevřen vyhřívaný stan pro osoby bez domova.

Postaven je jako každý rok v Poplužním dvoře, a během chladných nocí nabízí možnost přespat v teple až šestnácti lidem. Hned při jeho letošní premiéře byla všechna lůžka obsazena.

Stan slouží jako alternativa a navýšení kapacity azylového střediska Naděje. Ve stanu jsou k dispozici lůžka se spacáky, je zde teplo, lidé dostanou horký čaj, je tu samozřejmě i mobilní toaleta. Na provoz dohlíží bezpečnostní agentura, pravidelně sem na kontrolu jezdí i městská policie,“ uvedla náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková.

Krobotovu adaptaci románu bratří Mrštíků Rok na vsi přichystalo divadlo v Mladé Boleslavi

 

Městská policie první noc kontrolovala stan krátce po deváté večerní. „Mezi ubytovanými lidmi převažovali cizinci, především Slováci a Poláci. Přespala zde i jedna žena. Žádné problémy strážníci nezaznamenali,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Náměstkyně Kašpárková dodala, že provoz stanu se vždy řeší aktuálním počasím, a podle dnešního výhledu to vypadá, že zůstane v provozu patrně celý týden.

Vysloužilý vojenský stan zakoupilo město v roce 2013, od té doby ho využívá každou zimu, pokud přijdou mrazy a teplota nevystoupá nad nulu. V průměru zde za zimní sezónu poskytnou přes tři sta noclehů.

Zdroj: Šárka Charousková, SM Mladá Boleslav


Témata:

Nepřehlédněte