Mobilní očkovací tým přijel na pozvání města Benešov očkovat bez předchozí registrace

6.12.2021
Táňa Pikartová

Nabídku Středočeského kraje využili jednak občané Benešova a okolních obcí, ale také pracovníci Policie ČR, učitelé z benešovských škol či zaměstnanci místních firem.

 Původně se přihlásilo sto šedesát jedna občanů, nakonec zdravotníci vyočkovali pro velký zájem téměř dvě sté dávek.

„Jsem potěšen, že nabídku na využití mobilních očkovacích týmů využívá stále více měst, obcí i firem. Současná epidemiologická situace opět v největší míře zatěžuje zdravotnický systém. Již nyní se ale ukazuje, že díky nadprůměrné proočkovanosti obyvatel Středočeského kraje v porovnání se zbytkem republiky, se nám situaci v krajských nemocnicích daří držet pod kontrolou. I proto mají podobné očkovací akce, jako například ta dnešní, velký smysl,“ shrnuje radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Očkování bez registrace využili lidé pro první očkovací dávku, tak také pro posilující 3. dávku. S odvozem imobilních občanů z okolních obcí pomáhaly sbory dobrovolných hasičů z Bedrče a Úročnice.

Nabídka kraje objednat si mobilní očkovací tým do firmy, či do obce, je stále aktuální, mobilní očkovací tým dojede přímo na místo objednání.Nepřehlédněte