Moderní a příjemné prostředí pro maminky. V kladenské nemocnici modernizovali oddělení šestinedělí

30.4.2020
Redakce

Na oddělení šestinedělí jsou například nové přebalovací pulty, sociální vybavení, fototapety, noční osvětlení. Součástí stavebních úprav byla i oprava centrální chodby, výměna veškerých dveří, opravy povrchů a položení nového linolea.

„Celá akce byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje ve výši 3,5 milionu korun a probíhala za plného provozu oddělení,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Oddělení tvoří čtyři nadstandardní pokoje, čtyři trojlůžkové a dva dvojlůžkové pokoje. „Snažíme se držet krok s dobou, aby naše pracoviště bylo pro ženy co nejpřitažlivější, moderní a příjemné,“ dodal primář gynekologicko-porodnického oddělení Štěpán Urbánek.

Kladenská nemocnice jako jedna z prvních v republice získala titul Baby friendly hospital, což je označení pro zdravotnické zařízení, které podporuje přirozenou výživu dětí a plní deset kroků k úspěšnému kojení.

Začne se bourat. Demolice odstartuje stavbu urgentní péče

Opravu pavilonu C2 plánuje hejtmanství už řadu let, v minulosti ji zbrzdily komplikace, tendr na přípravu projektu posuzoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože se jeden z účastníků soutěže odvolal. Později byl projekt částečně přepracován. Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotova.

Původní tendr byl zrušen zhruba před osmi lety kvůli podezření policie, že bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

vera/čtkNepřehlédněte