Muž byl postaven před nejtěžší volbu: Buď přežije snoubenka, nebo dítě

8.8.2022
Simona Knotková

Třiatřicetiletý Michael McConnell se médiím svěřil se srdcervoucí zkušeností, kterou si v posledních měsících procházel společně se svou rodinou. V jeden moment byl dokonce postaven před Sophiinu volbu.

Muž ze skotského Falkirku má společně se svou partnerkou Stephanií Brown pět dětí. Na začátku letošního roku měli přivítat šestého potomka. Ženě ale nastaly komplikace a v 18. týdnu těhotenství jí začala odtékat plodová voda. Aby dítě přežilo, žena ho nosila dalších šest týdnů. Když loni v listopadu nastal termín předčasného porodu, lékaři zjistili, že pupeční šňůra propadla, což vážně ohrožovalo život matky i dítěte.

Ženě se narodilo mrtvé dítě. Mateřské mléko teď věnuje potřebným

„Místnost byla plná porodních asistentek a lékařů. Jejich výrazy prozrazovaly, že stav Stephanie je skutečně vážný. Porodník si mě pak vzal stranou a zeptal se mě: ‚Kdyby šlo do tuhého, koho máme nechat naživu? Matku, nebo dítě?'“ vzpomíná Michael na traumatizující okamžik.

Navzdory velkému riziku se chlapečka Mickeyho nakonec podařilo císařským řezem porodit. Problémy tím ale nekončily, naopak. Vyšetření odhalilo, že novorozenec má příliš malé plíce. Další tři měsíce strávil na jednotce intenzivní péče, jeho stav se ale horšil. Rozvinula se u něj methemoglobinémie, porucha charakterizovaná abnormálním množstvím methemoglobinu v krvi. Po dlouhém a vyčerpávajícím boji Mickey letos v červenci zemřel.

„Zemřel pokojně a bezbolestně v náruči své matky. Byl nejzářivější hvězdou mého života. Nikdy nezapomenu, jaký dopad měl můj chlapeček na náš svět. Byl to skutečný bojovník. Trpěl, ale teď už má klid. Odpočívej v pokoji, můj nádherný synu,“ nechal se slyšet zdrcený otec Michael.

Příbuzní se pro rodinu nyní snaží vybrat peníze prostřednictvím crowdfundingu.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte