• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Muž měl doma varnu. Léky nakupoval v Polsku

  22.9.2022
  Simona Knotková

  Policie v Brně zadržela dealera drog a odhalila varnu pervitinu. Podezřelý osmapadesátiletý muž podle policie několik měsíců jezdil do Polska nakupovat léky obsahující látky pro výrobu pervitinu, ty následně prodával dál. Je ve vazbě, hrozí mu až pětileté vězení.

  Muže policisté zadrželi v neděli. Neobvyklé podle mluvčí bylo, že se na své výpravy k severním sousedům vydával vlakem. V Polsku v několika lékárnách podle policie nakoupil různé druhy tablet obsahující látky k výrobě drogy a v některých případech si převzal i hotový pervitin. Léky i hotovou drogu podle policie následně distribuoval jak uživatelům, tak především výrobcům pervitinu.

  Využil k tomu i cestu vlakem. „Například během zastávky ve Vyškově zvládl předat drogu přes okýnko svému známému odběrateli, kterého následně kriminalisté zadrželi,“ uvedla mluvčí Petra Ledabylová. Po příjezdu do Brna předal dalšímu muži téměř 400 tablet ukrytých v plastové lahvičce od ochuceného mléka. Muž na něj čekal v provozovně rychlého občerstvení.

  „Po předání tablet a peněz se tento muž i s léky vydal směrem na Nové Sady, kde se před zadržením kriminalisty pokusil kontrabandu zbavit. Ani odhození tašky s léky ukrytými v lahvičce od mléka mu však nepomohlo. Při následné domovní prohlídce u něj kriminalisté objevili varnu pervitinu,“ popsala mluvčí.

  Samotný dealer byl po předávce zadržený nejen s pervitinem, ale i se sušenými rostlinami marihuany. Policisté ho obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Skončil ve vazbě.

  Jen o den později zadrželi polští kriminalisté jednoho z odběratelů léků, který se výrobě pervitinu podle policie věnoval ve velkém a u kterého v době zadržení objevili dva kilogramy této drogy.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte