Muž nechal v parku v Hradci Králové pokácet 11 stromů, prý se mu zdály nebezpečné

2.12.2022
Doris Drienová

Jedenáct vzrostlých stromů nechal v minulých dnech v parčíku na Slezském Předměstí v Hradci Králové bez povolení pokácet místní občan. Údajně se mu stromy zdály nebezpečné, řekla dnes ČTK mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. Kácení začala vyšetřovat policie jako poškození cizí věci.

Muž si na kácení sjednal kamaráda, kterému pokácené dřevo slíbil jako odměnu za kácení. Když na místo kácení ve čtvrtek dorazila lidmi přivolaná městská policie, dřevorubec na místě nebyl. Pryč byla i část pokáceného dřeva. „Ke všemu se strážníkům sám přihlásil místní občan s tím, že to byla jeho iniciativa,“ řekla mluvčí strážníků. Muž údajně nevěděl, že ke kácení stromů je potřeba povolení magistrátu.

Policie konstatovala, že se kácení odehrálo bez povolení a vědomí vlastníka pozemku. Škodu policie zatím nevyčíslila, ale měla by přesáhnout 10.000 korun, což je hranice odlišující přestupek a trestný čin. „Kdo a jakým způsobem ponese za kácení odpovědnost, je nyní předmětem dalšího šetření,“ řekla ČTK mluvčí policie Eva Prachařová.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte