Muž nedorazil ke své chatě. Osudnou se mu stala zátoka Albrechtického potoka

3.7.2022
Jiří Bydžovský

Třiačtyřicetiletý muž se v noci na sobotu utopil v zátoce Albrechtického potoka, který ústí do Vltavy. Odešel z chaty svého švagra na svou chatu. Tam ale nedorazil. Potápěči jeho tělo objevili ve dvoumetrové hloubce.

„Včera po jedenácté hodině dopoledne oznámil muž na tísňovou linku policie, že pohřešuje svého švagra, kdy dále uvedl, že odešel z chaty, která se nachází v chatové oblasti při ústí zátoky Albrechtického potoka, na levém břehu řeky Vltavy, pod obcí Albrechtice nad Vltavou, část obce Hladná. Muž se nepozorovaně rozhodl z této chaty po druhé hodině ranní odejít do své chaty, umístěné před zmíněnou zátokou, kam však již nedorazil,“ uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Policisté ihned zahájili rozsáhlou pátrací akci, do které byli nasazeni protivínští policisté, zvíkovští policisté na člunu, dopravní policisté i kompletní výjezd píseckých kriminalistů. Na místo dorazili i potápěči, psovod a policisté použili i dron.

„Do pátrání po pohřešovaném se zapojili také příslušníci HZS Týn nad Vltavou a HZS Jihočeského kraje s barokomorou. Pohřešovaného muže se bohužel podařilo nelézt ve 13:30 hodin již bez známek života v hloubce dvou metrů při ústí zátoky Albrechtického potoka v řece Vltavě,“ dodala mluvčí.

Přivolaný lékař na místě stanovil pravděpodobnou příčinu smrti utonutím, bližší určí až zdravotní pitva. „Na základě prověřování této tragické události mohl v této nešťastné věci sehrát u muže nemalou roli i alkohol,“ doplnila Joklová.

Zdroj:vzNepřehlédněte