Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud, řekl bez dalších podrobností Jiří Wažik, mluvčí trestního úseku Krajského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Temniac se činu dopustil loni v dubnu na oslavě svého přítele v Kralupech nad Vltavou nad Mělnicku. Tvrdil, že nikoho nechtěl zranit a nevěděl, že má v ruce nůž.
Nejvyšší soud rozhodoval neveřejně. Plné odůvodnění zatím není v jeho databázi dostupné. Temniac má ještě možnost podat ústavní stížnost, musel by ale argumentovat porušením svých základních práv.
Krajský soud v Praze původně za pokus o dvojnásobnou vraždu uložil muži 15 let vězení. Podle předsedkyně odvolacího senátu Michaely Pařízkové ale ze zranění dívky nelze vyvodit závěr, že by ji obžalovaný chtěl usmrtit. Bodnutí nebylo hluboké, a tudíž dívku natolik neohrožovalo. Proto vrchní soud útok na ni kvalifikoval jen jako ublížení na zdraví a snížil uložený trest. U mladíka ale podle odvolacího soudu skutečně šlo o útok „vykazující všechny známky vražedného“.
Incident se odehrál v kuchyni rodinného domu, Temniac před tím pil alkohol. Nejprve zaútočil na nezletilou dívku, kterou bodl do zad. Poté, co dívka z kuchyně utekla, obrátil svou pozornost podle vyšetřovatelů na mladíka, který dívce přispěchal na pomoc, a dvakrát ho bodl do hrudníku. Dalšímu útoku podle obžaloby zabránil jiný muž. Mladíkovi zachránili život lékaři.
Obžalovaný u Krajského soudu v Praze vinu odmítl. Uváděl, že má v paměti mezery, „zapínal a vypínal“ mu mozek. Podle obhajoby dívku mohl zranit omylem, když ztratil rovnováhu, mladíkovi se pak jen bránil. Nevěděl prý, že má v ruce nůž, myslel si, že drží elektronickou cigaretu.
Zdroj: ČTK


















