Muž v Ostravě vytrhal kabely a zastavil dopravu na železnici

24.1.2022
Redakce

Ostravští policisté v těchto dnech dopadli třicetiletého muže, který podle nich loni koncem září na několik hodin zastavil či omezil dopravu na železniční trati mezi ostravským hlavním nádražím a Hrušovem. Z kolejiště vytrhal kabely, a vyřadil tak z provozu zabezpečovací zařízení. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.

Muže policisté vypátrali v těchto dnech. Obvinili jej z krádeže, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a z vydírání. Ve vězení může strávit až osm let. Podle kriminalistů se pokusil v kolejišti ukrást asi pět metrů kabelů od zabezpečovacího zařízení. Odsekl je sekerou. Z místa je ale neodnesl, protože jej vyrušili železniční technici.

Muži se podařilo z místa utéct. Na několik hodin ale odpojil zařízení, které zajišťovalo a kontrolovalo bezpečný provoz na trati. „Provoz na tratil musel být omezen. Některé vlaky nahradila autobusová doprava. Jiné spoje musely místem projíždět rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte