Muž ve Statenicích u Prahy vařil a prodával pervitin, doma měl různé druhy zbraní, trhaviny i granáty

18.3.2023
Doris Drienová

Kriminalisté z hlavního města zadrželi a poté obvinili sedmačtyřicetiletého muže, který podle nich v chatové oblasti ve Statenicích u Prahy vařil pervitin a v Praze 6 jej prodával.

Při domovní prohlídce u něj našli také krátkou střelnou zbraň s vypilovaným výrobním číslem. Už v minulosti byl zadržený muž čtyřikrát pravomocně odsouzen za nedovolenou výrobu drog. Nyní je recividista ve vazbě, informoval na webu mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Kriminalistům při zadržení muže v Horoměřicích asistovala zásahová jednotka, v minulých letech totiž u něj zajistili různé druhy zbraní, trhaviny i granáty. Tentokrát při domovní prohlídce nalezli v sáčku u nočního stolku krátkou střelnou zbraň s vypilovaným výrobním číslem, která byla nabita různými druhy nábojů, uvedl Hrdina.

Obviněný může v případě odsouzení strávit ve vězení dalších pět let, možná i více. „Po ukončeném znaleckém zkoumání zajištěného materiálu se může právní kvalifikace však rozšířit a trest může být až desetiletý,“ dodal policejní mluvčí.

zdroj: ČTKNepřehlédněte