Muž vyhrožoval výbušninou ve vlaku, vtipálkovi teď hrozí tři roky

1.10.2022
Jaroslav Svoboda

V úterý ve večerních hodinách oznámil cestující mezinárodního vlaku na trase z Prahy do Brna, že má u sebe výbušninu a střelné zbraně. V obavě z teroristického útoku tak byli do akce nasazeni jak policisté, tak strážníci i hasiči. Z teroristy se však vyklubal vtipálek.

Muž policistům volal několikrát a předal jim konkrétní údaje o své osobě i místu, kam směřuje. Do akce proti možnému teroristovi se zapojili policisté pořádkové i dopravní policie, strážníci městské policie i hasiči.

„Vlak byl zastaven na odstavné koleji lokality vlakového nádraží v Havlíčkově Brodě. Policisté okamžitě zakročili a nalezli podezřelého muže ve vagonu, výbušninu ani střelné zbraně u sebe neměl. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zadržený osmatřicetiletý muž se policistům přiznal, že si všechno vymyslel.  I přesto ale skončil v poutech. Policisté ho následně obvinili z šíření poplašné zprávy, navíc bylo do akce zapojeno hned několik složek integrovaného záchranného systému. Kriminalisté případ dále vyšetřují a muži hrozí až tři roky za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte