Muž z Mostecka provedl sérii vykrádaček rodinných domů, policisté ho s lupem o samotě však dlouho nenechali

1.6.2022
Redakce

Mostečtí kriminalisté objasnili ve spolupráci s kolegy z Loun a Žatce čtyři vloupačky z dubna letošního roku.

Podle nich je má na svědomí 42letý muž. Ten se zaměřil na rodinné domy. Vše začalo v Mostě. V polovině měsíce neoprávněně vstoupil na cizí zahradu. Násilím měl poškodit skleněnou výplň dveří a vstoupit do domu, který prohledal. Kapsy si napakoval padesátikorunovými mincemi v hodnotě 5 tisíc korun. Jeho pozornosti neunikl ani mobilní telefon a značkové hodinky. Poškozením majetku a krádeží věcí způsobil majiteli hmotnou škodu ve výši téměř 22 tisíc korun.

O dva dny později se stala jeho terčem nemovitost v Lounech. Podle policistů překonal oplocení pozemku a do objektu vlezl násilně vytvořeným otvorem v okně. Muž měl rozbít keramickou kasičku ve tvaru prasátka, ve které našel hotovost skoro 9 tisíc korun. Poškozenou připravil i o dva mobilní telefony a způsobil jí celkovou škodu přesahující 13 tisíc korun.

Po dalších dvou dnech se měl pokusit vloupat do rodinného domu v obci na Lounsku. Podle šetření po nezvané návštěvě na soukromý pozemek urazil atrapu kamerového systému a násilím vstoupil do obydlí. Zde nic neodcizil, protože byl zřejmě vyrušen a z místa utekl. I tak způsobil šestitisícovou škodu na majetku.

Při poslední výpravě měl koncem dubna za bílého dne přelézt plot k přilehlému domu v Žatci. Scénář se opět opakoval. Násilně vytvořeným otvorem v okně vstoupil do útrob domu, který prohledal a neoprávněně tam setrval. Podle všeho měl na různých místech najít finanční hotovost 16 tisíc korun, kterou si samozřejmě přisvojil.

Muž byl ztotožněn, dopaden a umístěn do policejní cely na základě skvělé spolupráce kriminalistů Územních odborů Most a Louny. K dobru Mostečana zřejmě nebude skutečnost, že nejeden soud ho v minulosti potrestal za majetkové delikty. Teprve před čtvrt rokem se vrátil z několikaletého výkonu trestu odnětí svobody.

Od mosteckého vyšetřovatele si převzal sdělení obvinění ze spáchání trestných činů krádež vloupáním, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. V současné době je umístěn ve vazební věznici, kam ho poslal soud na základě podnětu policistů. V případě uznání viny může pobýt za mřížemi další tři roky.

zdroj: pčrNepřehlédněte