• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Muž ze Zlína naletěl podvodníkům. Přišel o úspory i půjčené miliony

    Muž ze Zlínska naletěl podvodníkům slibujícím vysoké zisky z investic do komodit. Přišel nejen o své úspory, ale nadělal si i milionové dluhy. Policie po pachatelích pátrá.

    Muž ze Zlínska se stal obětí rozsáhlého investičního podvodu. Při snaze zhodnotit své úspory přišel o téměř 1,6 milionu korun. Policie nyní pátrá po pachateli, kterému v případě dopadení hrozí až osm let vězení.

    Vše začalo v únoru tohoto roku, kdy pětačtyřicetiletý muž narazil na lákavý inzerát slibující vysoké zhodnocení vložených prostředků. Kontaktoval ho údajný manažer a později i „bankéř“, se kterým pravidelně komunikoval přes WhatsApp. Zpočátku vložil menší částku 6000 korun, ale postupně přidal i své úspory ve výši 200 000 korun.

    Když se pokusil vybrat údajně zhodnocené prostředky, „bankéř“ mu doporučil vložit ještě větší obnos. Muž si proto nejprve půjčil 500 000 korun a krátce nato dalších 400 000. Ani to však nestačilo a podvodníci ho přesvědčili k dalším půjčkám.

    Poté, co mu banka odmítla poskytnout další úvěr, obrátil se na nebankovní společnosti. Od tří různých institucí si půjčil dalších 480 000 korun. Komunikace s „bankéřem“ však postupně ustávala a muži se stále nedařilo vybrat své peníze.

    Nakonec mu došlo, že se pravděpodobně stal obětí podvodu, a celou událost oznámil policii. Kriminalisté nyní po pachateli intenzivně pátrají. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková uvedla, že celková škoda dosáhla minimálně 1 586 000 korun.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte