Muzeum Hořice se těší na otevření, chystá výstavu o drahých kamenech v pravěku

27.4.2021
Redakce

„Jsme rádi, že budeme moci otevřít. Bude však těžší plánovat výstavy. Spíše je budeme dělat na delší čas, co kdyby se zase muselo zavírat,“ řekla ředitelka muzea Petra Zachovalová k současné situaci. Výstavu Za drahými kameny do pravěku, která například ukáže archeologické nálezy z Podkrkonoší a Českého ráje, bude muzeum prezentovat do konce srpna. Muzeum, které je od roku 2019 po generální opravě za 28 milionů korun, nabízí stálou expozici o těžbě, zpracování a využití pískovce na Hořicku.

Pivovar byl chloubou Kostelce nad Černými lesy. Dnes je zde pivovarské muzeum

Pod městské muzeum také spadá Masarykova věž samostatnosti na Hořickém chlumu. „U ní plánujeme otevření v květnu. Ještě řešíme, zda bude otevřena denně, nebo jen o víkendech či prodloužených víkendech,“ řekla Zachovalová. V květnu by muzeum chtělo otevřít i Galerii plastik na vrchu Gothard. Sezonu by galerie měla zahájit výstavou děl malíře Jakuba Janovského nazvanou Svět jako na houpačce. Ceny vstupného muzeum nechá jako loni.

V minulých letech touto dobou již mělo muzeum rezervované různé skupiny zájemců o prohlídky Masarykovy věže samostatnosti či muzea. „Letos se nám zatím nikdo neohlásil, ale věříme, že se vše postupně rozběhne,“ řekla ředitelka.

adp/ČTKNepřehlédněte