Muži po dvou výhrách padli, v dohrávce těsně podlehli Litoměřicím

1.12.2021
Jan Kulich

Po více než měsíci se proti sobě znovu postavili Levharti s Litoměřicemi, jejichž první souboj předčasně ukončila díra v palubovce. Přestože původní informace hovořily o tom, že dohrávka 6. kola prvoligové skupiny Západ začne se skóre a v čase, kdy byla přerušena, realita odpovídající řádům byla nakonec jiná. Odehrálo se celých čtyřicet minut, v nichž uspěli hráči hostujícího Slavoje, kteří se radovali z výhry 71:67.

Svěřenci Radka Holuši posílení dvěma ligovými výhrami v řadě a postupem v poháru nezačali tak dobře jako na první pokus, přesto úvodní čtvrtinu vyhráli o dva body díky trojce s klaksonem z ruky Boyka, jenž v úvodním dějství zaznamenal sedmnáct bodů.

Druhá část tolik bodů nepřinesla a Litoměřice v ní krajské derby otočily, takže v poločase je hřál tříbodový náskok. Ten se po návratu ze šaten navýšil až na sedmnáct bodů, ale Levharti se nevzdali. V závěru třetí čtvrtiny opět trefil Boyko trojku s klaksonem, v poslední desetiminutovce Chomutovští dokonce srovnali. Necelé dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný, ale Slavoj přidal ještě dvě úspěšné střely, tudíž zvítězil.

„Bohužel jsme hráli v devíti lidech kvůli nemocem, zraněním a dohrávce juniorů na Spartě, přesto jsme podle mého odehráli dobrý zápas,“ ohlížel se Radek Holuša. „Po porážkách bývám k hráčům kritičtější, tentokrát jim nemám moc co vytknout. Teda až na ztráty, kterých jsme měli o hodně víc než soupeř. Tam jsou nejspíš ty čtyři body rozdílu,“ zmínil poměr 23:14 z pohledu svého týmu.

Hlavní kouč také hovořil o doskoku, v němž hlavně na útočné polovině Levharti získali hodně míčů. „Na útočném doskoku jsme Litoměřice válcovali, když jsme doskočili dvacet dva míčů a oni jen osm, ale bohužel jsme hodně míčů ztratili, což platilo i o koncovce, ve které jsme ztratili míč a Litoměřice nám odskočily,“ opakoval šéf střídačky.

Radek Holuša vyzdvihl výkon nakonec devětadvacetibodového Nestora Boyka. „Zahrál výborný zápas,“ vypálil bez váhání. „Měl neskutečnou fazónu hlavně v první čtvrtině. Naposledy s Vyšehradem mu to tolik nepadalo, tentokrát si věřil a převzal roli lídra při absenci Luboše Striy,“ přibližoval s tím, že o střelce zápasu se nebál ani ve chvíli, kdy si krátce po startu čtvrtého dějství připsal čtvrtou osobní chybu. „Není tak agresivní jako třeba Robert Landa, který hraje totálně na hraně faulu. Jen jsem mu řekl, že je v zápase lídr a nesmí si pátý faul udělat, ale že to neznamená, že nemá bránit,“ prozradil.

První muž realizačního týmu litoval, že se nikdo další k autorovi šesti trojek nepřidal z dálky a de facto ani bodově. „Další dva tři koše z dálky by nám možná pomohly uspět. Bohužel nikdo další se z dálky netrefil a ani bodově to až na Honzu Jiříčka nebylo ono,“ hořekoval. „Na druhou stranu musím před klukama smeknout, jak zabojovali, když to ve třetí čtvrtině vypadalo na zlom v zápase,“ zmínil litoměřické vedení až o sedmnáct bodů. „Nevrátili jsme se do zápasu střelbou ale bojovností a nasazením,“ těšilo jej.

Už za necelých čtyřiadvacet hodin čeká Levharty pohárová bitva s Pískem, třetím mužstvem prvoligové tabulky. „Bohužel se na marodku přidal Kuba Seifert, takže nasadíme dva juniory a budeme mít opět menší rotaci,“ uzavřel Radek Holuša.


Témata:

Nepřehlédněte