Muži v maskách svázali a unesli dívku. Ta si přepadení užívala

21.5.2021
Redakce

Svědek na tísňovou linku oznámil, že z okna viděl, jak pět lidí v černém oblečení s kuklami napadlo dívku, svázali ji a naložili do kufru osobního vozidla. „Operační důstojník okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení i policisté oddělení hlídkové služby. Zároveň byla vyhlášena okamžitá reakce pro všechny službu konající policisty napříč okresem s nařízením, zaměřit se zejména na případný průjezd vozidla Škoda Octavia. V ohrožení života mohla být unesená dívka,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policistům se nakonec podařilo skupinu mladých lidí najít. „Policisté zjistili, že dívka je v pořádku. Její ‚únos‘ připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně na místě zasahujícím policistům vše potvrdila,“ řekla mluvčí.

Vykradl chatu, aby si uvařil čaj. Neznámému zlodějovi hrozí dva roky za mřížemi

Dodala, že narozeninová legrace ale může mít dohru. V následujících dnech totiž policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití. „Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě. Některé nápady se na první dobrou mohou zdát perfektní, ve skutečnosti jsou ne moc domyšlené. Na jedné straně adrenalinový zážitek může být pro mnohé skvělá událost, nicméně vždy je potřebné přemýšlet i o následcích pro nezúčastněné,“ řekla mluvčí.

adpNepřehlédněte