• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Myslivec zastřelil člověka. Spletl si ho s divočákem

  21.6.2024
  Simona Knotková

  Až šestileté vězení hrozí čtyřiačtyřicetiletému myslivci, který loni v listopadu u řeky Odry v Ostravě omylem zastřelil dvaapadesátiletého muže. Spletl si ho s divočákem.

  Policie myslivce s dosud čistým rejstříkem trestů obvinila z usmrcení z nedbalosti, řekla policejní mluvčí Eva Michalíková. Zastřelený muž u řeky pytlačil, neměl povolení k lovu ryb.

  Neštěstí se stalo na břehu slepého ramene řeky Odry v ostravském obvodu Petřkovice. Dva myslivci byli na odlovu divokých prasat v honitbě, která se nachází poblíž Hornického muzea Landek Park. „Myslivci za použití termovizních dalekohledů několik divočáků nalezli, sledovali jejich pohyb a po domluvě zastřelili na místě dva divočáky a třetího postřelili. Ten z místa utekl, proto se oba muži rozhodli již zraněné zvíře hledat a takzvaně jej dostřelit,“ uvedla mluvčí.

  Muži šli po stopě zraněného divočáka a propátrávali terén, až se dostali k řece. „Tam čtyřiačtyřicetiletý myslivec přes termovizní dalekohled viděl u země ležící objekt. Byl přesvědčen, že se jedná o raněné prase, a proto z obavy z možného napadení zvířetem vystřelil. Hned zavolal na kolegu a vydali se k danému objektu. Zjištění, že se nejedná o divočáka, ale o člověka, bylo doslova šokující,“ řekla mluvčí.

  Oba myslivci muži okamžitě začali poskytovat první pomoc. Volali na tísňovou linku, kde jim operátorka dávala instrukce, jak mají postupovat. „Postřelený dvaapadesátiletý muž bohužel i přes okamžitou laickou a následně odbornou pomoc při převozu svému zranění podlehl,“ uvedla mluvčí.

  Dechová zkouška u obou myslivců byla negativní. Policisté při vyšetřování spolupracovali se znalci z odvětví soudního lékařství i balistiky. „Kriminalisté se také zabývali okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Prověřováním se však ukázalo, že žádné povolení k lovu ryb v dané lokalitě neměl. U obou myslivců se potvrdilo, že byli řádnými držiteli povolenky k lovu v honitbě,“ doplnila mluvčí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte