Na body mohou Energetici pomýšlet pouze po týmovém a zodpovědném výkonu

19.11.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů dnes hostí Dynamo Pardubice. Jedná se o jednoho z nejsilnějších mužstev letošního ročníku extraligy, kterému aktuálně patří třetí příčka průběžné tabulky. Energie se nachází na jejím opačném pólu a nutně potřebuje bodovat.

Na body mohla Energie pomýšlet už ve středu v Chomutově, kde v utkání proti kladenským Rytířům vedla. Jenže nakonec prohrála 2:3 a na body nedosáhla. Dnes se tedy jedná o druhé utkání Karlových Varů po reprezentační přestávce a celá šatna tuší, že to nebude jednoduchý duel.

“Čeká nás teď série zápasů proti velmi silným soupeřům z vrchu tabulky. Určitě nebudeme favorité. Ale hrajeme v domácím prostředí, což je naše výhoda,“ říká před dnešním i nedělním utkáním asistent trenéra Západočechů Tomáš Mariška.

Ten chce se svým kolegou Martinem Pešoutem spoléhat hlavně na týmovost a zodpovědnost. Dalším pomocníkem mužstva z lázeňského města mají být fanoušci. Ti sice musejí dodržovat aktuální epidemiologická opatření, nicméně hráči i trenéři věří, že je přijdou podpořit.

“Doufám, že nás přijdou podpořit fanoušci a že se budeme rvát o body, které nyní strašně potřebujeme. Při dobrém týmovém výkonu můžeme hrát s každým. Z toho musíme vycházet a rvát se o každý bod,“ uzavírá Tomáš Mariška.

Utkání čtyřiadvacátého kola mezi domácí HC Energií Karlovy Vary a Dynamem Pardubice se hraje dnes tradičně od půl šesté večer v KV Aréně. Vedení klubu žádá fanoušky, aby si pečlivě nastudovali platná opaření a dodržovali je jak při vstupu do KV Arény, tak i během utkání.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte