• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na chebské tržnici se kromě oblečení daly sehnat i drogy

  25.1.2023
  Simona Knotková

  Celníci a policisté zadrželi při razii v tržnici Asia Dragon v Chebu prodejce, který kromě textilu prodával i drogy. Zátah, kterého se zúčastnily desítky celníků a policistů, byl závěrečnou fází případu, který vedli celníci z protidrogového oddělení v Plzni pod krycím názvem KERN. Celníci zadrželi pachatele, drogy i peníze z prodeje přímo při činu. Následně našli další drogy, sušírnu marihuany a další zboží určené k distribuci drog, informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

  Při zátahu objevili celníci téměř dva kilogramy metamfetaminu ve skladu a při dalších prohlídkách objevili a zajistili sušírnu konopí, finanční hotovost v korunách a eurech, skleněné dýmky na pervitin, digitální váhy, značné množství igelitových sáčků a dalších věcí určených k uskladnění, vážení, ředění a balení drog. Jedno motorové vozidlo zajistili jako náhradní hodnotu. „Za gram drogy pachatel inkasoval 33 eur. Muž si svými obchody přišel nejméně na tři miliony korun,“ uvedla mluvčí.

  Při trestním řízení celníci ve spolupráci s německými a rakouskými policejními orgány zjistili, že zadržený muž několikrát prodal rakouským a německým státním příslušníkům dalších 1,95 kilogramu krystalické látky obsahující metamfetamin, který následně vyvezli z České republiky. „Obchody probíhaly v tržnici, kde pachatel provozoval několik stánků s běžným zbožím, zejména s textilem. V průběhu trestního řízení celníci zadokumentovali prodej téměř čtyř kilogramů krystalické látky obsahující metamfetamin, díky čemuž zjistili také prostory, které zadržený muž využíval k uskladnění metamfetaminu. Tam také s ním manipuloval, vážil a balil do připravených igelitových sáčků. Osobními kontakty si na tržnici vytvořil síť dlouhodobých zákazníků, kteří za ním pravidelně či nepravidelně dojížděli ze zahraničí. Předběžné zkoumání ukázalo, že se jedná o vysoce kvalitní (zhruba 80procentní) metamfetamin,“ uvedla Kaňková.

  Vzhledem k povaze a místu razie se na zadržení podílela nejen speciální složka celní správy SON, ale i policejní složka URNA a příslušníci Národní protidrogové centrály. Trestní věc byla s návrhem na zahájení trestního stíhání předána Národní protidrogové centrále Policie ČR. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody v délce osm až dvanáct let.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte