Na covidovou infolinku už skoro nikdo nevolal. Hradecká nemocnice ji ruší

30.6.2022
Redakce

Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové od čtvrtka ruší koronavirovou telefonní infolinku, která byla v provozu od prosince 2020. Důvodem je výrazný pokles počtu dotazů týkajících se očkování, testování a poskytování péče v nemocnici v souvislosti s pandemií covidu-19. Infolinka COVID-19, jejíž provoz podpořil Královéhradecký kraj, odbavila více než 30 tisíc dotazů. Nemocnice eviduje v poslední době pouze několik pacientů s covidem, většinou jde o pacienty se zhoršeným zdravotním stavem kvůli jejich základnímu onemocnění.

„Telefonní linka 495 836 010 fungovala každý pracovní den od 7:30 do 15:30, nejvíce dotazů se zpočátku týkalo provozu Odběrového centra FN HK, které zajišťovalo antigenní i PCR testy, později se přidaly dotazy týkající se možnosti očkování,“ uvedl mluvčí hradecé FN Jakub Sochor.

Zatímco během vrcholící pandemie koronaviru volalo na linku přes 300 lidí denně, v posledních době to byli jednotlivci. V případě dotazů k očkování či cestování se mohou lidé obracet na celostátní Informační linku ke koronaviru 1221.

Nemocnice nadále zajišťuje provoz Odběrového centra covid-19 i Očkovacího centra covid-19.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte