Na Čtyřce rozkvetou další louky

6.7.2022
Renata Říhová

Na Čtyřce rozkvetou další louky

Také v letošním roce bude čtvrtá městská část pokračovat ve svém úspěšném projektu, v rámci kterého jsou na vybrané plochy zeleně vysévány květnaté louky. K šesti již existujícím plochám přibude letos dalších šest.

„Projekt má u veřejnosti obrovsky kladný ohlas. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli zdvojnásobit počet míst, kde se občané a návštěvníci budou moci potěšit pohledem na druhově a barevně pestrý porost,“ vysvětlil radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V roce 2020 se v rámci pilotního projektu objevila první květnatá louka ve středovém pásu ulice Novodvorská. „Dostali jsme okamžitě desítky pozitivních reakcí od našich obyvatel a je to i v souladu s klimatickou biopolitikou zvyšování biodiverzity ve městě,“ dodal Tomáš Hrdinka. Loni se už počet těchto luk proto rozšířil na šest. Po letošním rozšíření o dalších šest ploch tak bude mít městská část více než 4 000 metrů čtverečních květinových trávníků.

„K výsevu používáme tzv. Strakonickou směs. Tato směs, namíchaná z 15 druhů letniček, se v průběhu léta a podzimu proměňuje. Toho je dosaženo výběrem rostlin, jejichž doba a délka květu nejsou stejnorodé. Jsou v ní zastoupeny především chrpy, len velkokvětý, sluncovky, krásenky, lokanka, měsíček lékařská a mnoho dalších,“ popsal radní Hrdinka.

Květnaté louky jsou domovem a útočištěm hmyzu. Ten zde najde nejen zdroj potravy, ale i bezpečí Místa, kde všude se můžete na květnaté louky těšit, naleznete v orientační mapě na webu městské části.

Zdroj: MČ Praha 4


Témata:

Nepřehlédněte