Na Domažlicku se srazily vlaky. Tři mrtví, desítky zraněných lidí

4.8.2021
Andrea Jančová

K tragické nehodě došlo u Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov. Jak Našemu regionu potvrdila mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová – tři lidé zemřeli, sedm je zraněno vážně, 48 zraněných je mimo ohrožení života – jsou potlučení, pomlácení a poškrábaní.  Nehodu nepřežili oba strojvůdci a jedna z cestujících ve vlaku. Podle železničářů šlo o srážku vlaku Západní expres s osobním vlakem.

Srážka vlaků na Domažlicku

Na místě zasahovaly čtyři vrtulníky – pražský, hradecký, z Plzně-Líní a jihočeský. Pomáhali i jihočeští záchranáři a posily z Německa. Ve vlaku z Mnichova cestovali i cizinci, které sanitky převezly do nemocnic v Chamu a Regensburgu. Složky integrované záchranné služby si místo nehody rozdělily na dva úseky, kde společně zasahují desítky záchranářů, to nám řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

 

Podle zpráv od hasičů byly okolo 10.00 všichni cestující z vlaku venku.

Na místě tragickou nehodu řeší Drážní inspekce, vyšetřování může trvat až řadu týdnů. Už teď je ale jasné, že jeden z vlaků ale vjel na úsek bez povolení. Nehoda se stala na jednokolejném úseku, před kterým se vlaky měly minout. Škody půjdou do desítek milionů korun.

Dva mrtví jsou čeští strojvůdci vlaků, z toho jeden řídil německý rychlík. Další obětí je žena, která cestovala v protijedoucím regionálním vlaku.

Zdroj: vz, PČR, záchrankaNepřehlédněte