• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na dvojici v Braníku spadl strom

  7.7.2024
  Simona Knotková

  V pražském Braníku v sobotu večer spadl strom na dva lidi. Zhruba třicetiletý muž má vážný úraz hlavy, žena lehký úraz obličeje, uvedli zdravotničtí záchranáři na sociální síti X. 

  Strom na dva lidi spadl v ulici U Kempinku. Muž má spolu s vážným úrazem hlavy také další zranění. „Záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, ošetřili, následně transport do traumacentra,“ napsali záchranáři. Mladou ženu ošetřili s akutní stresovou reakcí, dodali.

  „V oblasti Prahy a části Středočeského kraje se vyskytují velmi silné bouřky, při kterých může napršet přes 30 milimetrů za 30 minut,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před 19:00. Vlakovou dopravu zastavil strom spadlý na koleje mezi Žvahovem a stanicí Praha-Smíchov. Lanovka v zoo kvůli silnému větru ukončila kolem 18:30 provoz o půlhodinu dříve než obvykle.

  Pražští hasiči do 20:30 v souvislosti s bouřkou zasahovali u 12 případů, oznámili na síti X. „Převážně se jednalo o popadané stromy a větve nebo úklid vozovky od kamení. Nejvíce byla zasažena oblast Braníku a Modřan,“ uvedli.

  Silné bouřky v sobotu přišly do Česka od západu, spadlé stromy omezily provoz na železničních tratích i v dalších krajích. Výstrahu před bouřkami s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem ČHMÚ vyhlásil do jedné hodiny po sobotní půlnoci.

  Silná bouřka s přívalovými srážkami zasáhla Prahu také minulý týden ve čtvrtek večer. Na několika místech zkomplikovala vlakovou a tramvajovou dopravu, voda z průtrže mračen zaplavila podjezdy Těšnov a Bulhar či trať u Čechova mostu v centru hlavního města. Ve Zbraslavi najel osobní vlak do sesutého kamení a zeminy, provoz na trati ve směru na Vrané nad Vltavou byl zastavený. Voda natekla do vestibulu stanice metra A Můstek uprostřed Václavského náměstí, zůstal uzavřený zhruba hodinu a půl.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte