Na folklorní festival Mariánský podzim dorazí i soubor z Afriky

13.9.2022
Roman Kořinek

Mariánské Lázně budou již posedmnácté hostit Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim. Ten byl v minulých dvou letech podle jedné z organizátorek Kateřiny Josefi poznamenám covidovou pandemií. V loňském roce byl kvůli covidu úplně zrušen a v roce 2020 proběhly pouze dva koncerty z plánovaných čtyř dnů festivalového programu.

„Letos organizátoři a účastníci doufají v úspěšnou akci a setkání s přáteli. Na festival, který se koná od čtvrtka 15. do neděle 18. září, přijedou skupiny z Moravy, Slovenska a daleké Afriky, kterou bude reprezentovat skupina z Kapverd. Domácí Mariánské Lázně pak budou zastupovat hlavně soubory Marjánek a Rozmarýnek,“ říká Kateřina Josefi.

V rámci festivalu je připraven páteční večerní koncert v mariánskolázeňském divadle nebo víkendová vystoupení na městské kolonádě. Ta budou spojena s jarmarkem a prodejem tradičních českých výrobků, včetně prezentace vinařů.

„Součástí festivalového programu bude Folklorní okénko na zámku Kynžvart dne 17. 9. od 14.00 do 15.00 hodin. Důležitou roli v úspěšnosti a návštěvnosti festivalu bude hrát samozřejmě počasí. Pokud festivalu počasí přeje, navštěvuje ho zhruba tři až pět tisíc hostů,“ doplnila manažerka lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte