Na Gran Canaria to žije! Proč je nejlepší odletět na Vánoce do teplých krajin?

23.12.2018
Andrea Cerqueirová
Další fotky

Je krátce před Štědrým dnem, v jednom z hotelů na Gran Canaria v letovisku u Playa del Ingles to večer žije. Naplno jede animační program, kdy umělec hraje na klavír, čímž doprovází celosvětově známé šlágry od kapel ABBA nebo Boney M. Lidé různého věku a z různých zemí tancují a baví se.

Druhý den vystřídá hudební vystoupení tanečníci, kteří představují tance ze všech koutů světa. Začnou Brazílií, jedou přes Spojené státy, arabské země až po Španělsko, pod které Gran Canaria, stejně jako další Kanárské ostrovy, spadá. Hosté hotelu sedí v řadách, dívají se, tleskají, trsnou si do rytmu. Je vyloženým potěšením duše pozorovat, jak se baví senioři ze severských zemí.

Most mezi Evropou a Latinskou Amerikou

Nikdo se nenudí, každý je v pohodě. Ono „pozdravme se pozdravením pokoje“ platí beze zbytku. A nezáleží na tom, jakou řečí kdo mluví. Navíc – venku je teplo, a i když do přece jen studenější vody vlezou jen ti odvážnější, v tričku či dokonce v plavkách může přes den na lehátku polehávat každý. A koho přestane lenošení bavit, může se vydat na výlet.

Tip na výlet do zimního zámku v Mníšku pod Brdy. Necháte se nalákat na zahradu ze 17. století?

Na Gran Canaria vybízí k výletu třeba Las Palmas, hlavní město ostrova. V Las Palmas žije asi 385 tisíc lidí. Je tam krásné historické centrum s atmosférou a množstvím palem. Říká se mu kulturní most mezi Evropou a Latinskou Amerikou – tak mnozí místní svůj domov vnímají. Výborné, a navíc zdravé, je i místní jídlo. Hodně zeleniny, dobře připravené rýže a libového masa.

Muzeum parfumerie nebo katedrála

Milým zpestřením je kupříkladu návštěva muzea parfumerie spojeného s útulným voňavým obchůdkem v Las Palmas. Ochotná paní prodavačka podá zasvěcený výklad, nechá přivonět ke všem možným vůním (i banánovo čokoládové nebo citrónovo skořicové) a lze zakoupit malé dárečky.

FOTO: Gran Canaria

Gran Canaria - Las Palmas 2 – foto ACGran Canaria - animační program Gran Canaria – foto ACGran Canaria - Gran Canaria – foto ACGran Canaria - Gran Canaria 3 – foto ACGran Canaria - Katedrala sv Anny 1 – foto AC
Další fotky
Gran Canaria - Katedrala sv Anny 2 – foto ACGran Canaria - Las Palmas – foto ACGran Canaria - muzeum parfumerie – foto AC

Muzeum je poblíž katedrály svaté Anny spojené s Diecézním muzeem sakrálního umění. Základní kámen katedrály byl položen již v roce 1497, stavba trvala dlouhá staletí – až do roku 1821. Katedrála skýtá chvíle rozjímání, což po bujném večeru strávaném v hotelu může přijt vhod. A k Vánocům to patří.Nepřehlédněte