Na Hodonínsku při hašení požáru našli hasiči tělo postaršího muže, příčinu smrti řeší kriminalisté

23.1.2022
Redakce

Tělo staršího muže našli v sobotu odpoledne hasiči při požáru přístavku rodinného domu ve Strážnici na Hodonínsku. Příčinu jeho smrti i vzniku požáru vyšetřují spolu s hasiči policisté, řekli mluvčí jihomoravských policistů i hasičů. Příčinou požáru byla závada na elektrickém prodlužovacím kabelu. Vyšetřovatel předběžně vyčíslil způsobenou škodu na 1,5 milionu korun, před ohněm se podařilo zachránit majetek v hodnotě tři miliony korun.

Přístup hasičů k domu i pohyb uvnitř domu komplikovalo velké množství předmětů, které obyvatel přístavku shromáždil. „Tělo muže hasiči našli teprve poté, co se požár podařilo dostat pod kontrolu, v budově se zřítila část stropu. Uvnitř přístavku bylo velké množství věcí, například textilií, které bylo nutné vynosit ven a zabránit jejich hoření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Záchranáři už muži nemohli pomoci, starší muž zemřel ještě před příjezdem zdravotníků. „Oheň se rychle rozšířil z obytné místnosti na půdu o ploše pět krát pět metrů. Do boje proti plamenům hasiči postupně nasadili sedm vodních proudů. Dům odpojili od plynu a elektrické energie. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po necelých třech hodinách a krátce po půl deváté večer byl zcela zlikvidován,“ dodal Příkaský.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte