Na hosty filmového festivalu čekaly stovky lidí, méně než obvykle

1.7.2022
Roman Kořinek

Na zahájení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary čekaly dnes odpoledne u červeného koberce hotelu Thermal stovky lidí. Na první pohled jich bylo méně než v minulých letech. Důvodem bylo jednak to, že bylo chladné počasí, ale i to, že na zahajovací ceremoniál nebyla ohlášená žádná z hlavních hvězd letošního ročníku.

Přesto filmoví nadšenci a fanoušci festivalu potleskem a ovacemi přivítali hosty ceremoniálu v čele s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou s chotí, herečky Jiřinu Bohdalovou, Hanu Vagnerovou, Alenu Mihulovou či herce a muzikanta Jiřího Macháčka. Ten s kapelou Mig 21 a s Orchestrem Národního divadla v projektu SymfoMIG vystoupí dnes večer na tradičním úvodním koncertu přístupném veřejnosti.

Koncert začne po úvodním filmu letošního festivalu, kterým je snímek Superhrdinové režiséra Paola Genovese z loňského roku. Romantický film roztáčí vztahový kolotoč radostí a strachů dvojice, kterou dala dohromady náhoda. Vypráví o kreslířce komiksů a teoretickém fyzikovi, film skládá historii vztahu ze dvou dějových linek: vztah na začátku versus deset let vzdálená současnost.

Červený koberec před centrem festivalu, tedy hotelem Thermal, zažil loni nápor, když v druhé polovině akce přijela hlavní hvězda minulého ročníku, americký herec Johnny Depp. Na něj čekaly davy žen všech věkových kategorií.

V Karlových Varech už od dopoledne občas pršelo a proti čtvrtku se ochladilo asi o deset stupňů Celsia. Déšť přitom hrozil i během odpoledne.

Menšímu zájmu filmových fanoušků o příjezdy hostů festivalu odpovídal i provoz v centru lázeňského města. Zatímco jindy jsou v první den festivalu beznadějně obsazena všechna parkoviště v okolí centra, letos nebyl problém ani před 17:00 zaparkovat.

Zdroj: čtkNepřehlédněte