Na jihu Moravy zdraží tištěné předplatní jízdenky

28.9.2022
Jan Štoll

V Jihomoravském kraji se od listopadu zvýší o deset procent cena tištěných předplatních jízdenek v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Cena elektronických předplatních jízdenek zůstane stejná. Cílem je motivovat lidi k nákupu elektronických jízdenek. V Brně už si papírovou předplatní jízdenku od začátku letošního roku koupit nelze, k dostání je pouze elektronická.

„Jihomoravský kraj v posledních letech zavedl elektronické jízdenky na platební kartě, pro děti případně i na klíčence. Vedle toho však zůstal zachován i původní systém prodeje papírových jízdenek. Držet tyto dva systémy vedle sebe je drahé a neefektivní,“ uvedl Jiří Horský, ředitel společnosti KORDIS JMK, která dopravu na jižní Moravě koordinuje.

Proto padlo rozhodnutí o zdražení papírových předplatních jízdenek. „Současně se rozhodlo o ponechání dosavadních cen u elektronických jízdenek prodaných přes e-shop a v Kontaktních centrech IDS JMK. Cestující tak chceme motivovat k přechodu k elektronickým jízdenkám a postupně omezovat prodejní síť papírových předplatních jízdenek,“ dodal Horský.

IDS JMK zahrnuje celou jižní Moravu s vlaky, autobusy a MHD v okresních městech. Okrajově zahrnuje i okolní kraje a zajíždí také do Rakouska a na Slovensko.

ČTK/stoNepřehlédněte