Na jižní Moravě zmizela jízdní kola i speciální traktor pro sklizeň vína

5.10.2022
Jaroslav Svoboda

Jihomoravští policisté řeší několik podivných krádeží. Neznámý zloděj totiž v Brně ukradl jízdní kola ze zahrady i ze sklepa bytové domu. Na Břeclavsku si pak zloděj vyhlédl dokonce speciální traktor na sklizeň vína.

Cyklistická sezóna skončila, kola jdou ale stále na dračku

I v současných chladných dnech se chce zloděj z Brna pravděpodobně věnovat cyklistice. V ulici Belcrediho si vyhlédl rodinný dům, kam vlezl přes plot a na dvorku ukradl elektrokolo a dvě dětská kola. Majiteli tak způsobil škodu za sto dvacet tisíc korun.

„Možná stejný zloděj řádil v ulici Hlinky. Tam se pravděpodobně nezajištěnými dveřmi dostal do bytového domu a následně otevřenými dveřmi do sklepa. Po odstranění petlic odcizil z kóje dvacetiletého majitele starší silniční kolo a rám bez komponentů. Škoda je dvacet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Z vinohradu zmizel i traktor

To na Břeclavsku řeší jiný problém, někdo totiž ukradl odstavený speciální traktor a to přímo z vinohradu. Že by vášnivý vinař?

„Zloděj se v noci do kabiny stroje dostal jednoduše po poničení okna. Potom musel využít svých zkušeností a šikovnosti, aby stroj bez potřebných klíčů nastartoval a odjel s ním. Břeclavský vinař tak v době vrcholící sklizně musí řešit, vedle více než miliónové škody, jakým způsobem dostane úrodu do sklepů,“ dodal mluvčí Malášek.


Témata:

Nepřehlédněte