Na Karlově mostě parkují tři auta. Jde o protest proti vládním opatřením

29.1.2021
Redakce

Podle registru domén má stránku zaregistrovanou Spolek rozhořčených občanů, který si založil youtuber Mike Pán. Případem se zabývá městská policie i další úřady. Strážníci ráno nasadili vozidlům takzvané botičky, k nařízení odtahu nemají zákonné oprávnění, sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Operátor si podle ní třech zaparkovaných vozidel uprostřed památkově chráněného mostu, který je pěší zónou, všiml na kamerách časně ráno. „Okamžitě na místo vyslal hlídku strážníků. Na vozidla byly prozatím nasazeny technické prostředky, tzv. botičky. Po prověření situace nemají strážníci zákonné oprávnění nařídit odtah vozidla. V tuto chvíli dávají podnět správci komunikace a místně příslušnému silničně správnímu úřadu,“ uvedla Seifertová.

V blízkosti vozidel se podle ní pohybovala osoba na koloběžce. „Je známá tím, že dlouhodobě dehonestuje práci nejen strážníků, ale také využívá mezer v platné legislativě. Vzhledem k porušení platného dopravního značení bude přestupek tohoto třiadvacetiletého muže oznámen správnímu orgánu,“ dodala mluvčí.

Půl milionu za kampaň na TikToku? Pro vládu to není problém, živnostníci počkají

Ochrana Karlova mostu je podle ní zajištěna pomocí městského kamerového systému. Kamery jsou umístěny na Staroměstské a Malostranské věži. Zaparkovat na mostě auto je podle mluvčí otázkou několika málo vteřin, zvlášť pokud jde o organizovanou akci jako v tomto případě. Strážníci jednali okamžitě, jakmile daný stav zjistili, uvedla. „Vzhledem k tomu, že je v metropoli umístěno přes 4,5 tisíce kamer, je logické, že není možné technicky ani lidsky sledovat všechny současně,“ poznamenala.

Odpoledne se má v Praze uskutečnit protest iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády. Od 15.00 hodin chtějí účastníci demonstrace blokovat vládní budovy, podrobnosti protestu zveřejní organizátoři na sociálních sítích o hodinu dřív. Své podporovatele vyzvali, aby se dnes sjeli do hlavního města.

adp/ČTKNepřehlédněte