Na magistrátu rozhazovali. Primátorovi připravují kávu v kávovaru za sto tisíc

9.11.2020
Redakce

Kancelář primátora si pořídila kávovar v celkové hodnotě 101 979 korun včetně daně. O objednávce, na které figuruje přímo kancelář Zdeňka Hřiba, informoval web deníku Blesk. „Ztráta zaměstnání, nedostatek peněz, i to jsou dopady koronakrize, které v metropoli trápí tisíce lidí. Ne všichni ale mají hluboko do kapsy,“ komentuje nákup města bulvární deník.

Podle opozice jde o skandální chování, které je ještě umocněno současným krizovým stavem, kdy se lidé bojí o svou budoucnost. „Samoživitelé, senioři, podnikatelé a umělci… Ti všichni tohle musejí vnímat jako naprostý výsměch!“ uvedl opoziční zastupitel Tomáš Portlík (ODS).

Hřib: Nemůžu za to

Jenže vysoká částka za kávovar se nelíbí ani koaličním partnerům Pirátů v zastupitelstvu. „Budeme se na to primátora ptát. V době, kdy chybí miliardy v městském rozpočtu, mi to připadá nehorázné. Má to silnou symboliku, která ukazuje, že papaláši pijí víno a po ostatních chtějí, aby pili vodu a ještě šetřili,“ uvedl Jiří Pospíšil (TOP 09), který v zastupitelstvu figuruje za volební blok Spojené síly pro Prahu.

Primátor se brání, že přístroj nebyl pořízen na jeho popud. „Děkuji za upozornění, podnět byl předán ředitelce úřadu a očekávám, že budou vyvozeny personální důsledky. Nešlo v žádném případě o poptávku z kanceláře primátora,“ uvedl Hřib pro Blesk. Jenže zveřejněná objednávka hovoří jinak – přístroj si podle dokumentu objednala přímo kancelář primátora, tedy jeho sekretariát.

vlbNepřehlédněte