• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na metalový festival ve Vizovicích míří desítky policistů

  9.7.2024
  Simona Knotková

  Desítky policistů budou dohlížet na pořádek a bezpečnost při hudebním festivalu Masters of Rock, který ve Vizovicích na Zlínsku začne ve čtvrtek a potrvá do neděle. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

  Pořadatelé očekávají, že dorazí přibližně 20 000 fanoušků rockové a metalové muziky. Policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a kvůli riziku krádeží znovu plánují hlídkovat také mezi stany.

  Od středy budou ve Vizovicích policisté z několika obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté i kriminalisté. Chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie. „Stanovými městečky budou projíždět policisté na čtyřkolkách. K dispozici mají muži zákona mimo jiné techniku Letecké služby Policie České republiky, kterou budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách,“ uvedla mluvčí.

  Řidiče policie vyzvala k respektování dopravního značení a pokynů policistů a pořadatelů. „Žádáme všechny řidiče o trpělivost vzhledem k probíhajícím stavebním pracím na příjezdových silnicích do Vizovic. Připomínáme, že parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek,“ uvedla Kozumplíková.

  Motoristé mohou využít centrální parkoviště u silnice třetí třídy mezi Zádveřicemi-Rakovou a Vizovicemi. „Opatrně by si měli počínat i řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Na silnici I/49 vedoucí ze Zlína do Vizovic bude u Vizovic vybudován koridor pro chodce, proto dodržujte stanovenou rychlost a přidejte k ní opatrnost,“ uvedla mluvčí.

  Návštěvníky festivalu policie varuje před krádežemi. Cenné věci by proto lidé neměli nechávat ve stanech a zaparkovaných autech. „Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky, a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost,“ doplnila Kozumplíková.

  Loni policisté za dobu konání festivalu zastavili 35 řidičů pod vlivem alkoholu a jednoho pod vlivem drog. Přijali také několik oznámení o krádežích ze stanů a zabývali se i případem muže, který ztratil peněženku a jeho platební kartou někdo zaplatil v obchodě a v trafice.

  Mezi hlavní hvězdy letošního 20. ročníku jednoho z největších tuzemských hudebních festivalů patří britská heavymetalová kapela Judas Priest. Do Vizovic dorazí i zpěvák Bruce Dickinson, frontman další britské heavymetalové legendy, kapely Iron Maiden. Vystoupí také metalová opera Avantasia, projekt vytvořený zpěvákem německé skupiny Edguy Tobiasem Sammetem, nebo německá heavymetalová skupina Accept. Na dvou pódiích zahrají za čtyři dny desítky kapel.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte