Na Náchodsku havaroval veterán, škody jdou do statisíců

15.8.2022
Jaroslav Svoboda

K nezvyklé dopravní nehodě došlo včera v brzkých ranních hodinách na Náchodsku. Řidič veterána značky Aero dostal na mokré silnici smyk a ve vyšší rychlosti svůj vůz nezvládl. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun, může být ale i vyšší.

S podobnými nehodami se policisté nesetkávají příliš často. Ovšem, i veteráni jsou jen automobily a tak i jim hrozí na mokré silnici smyk, obzvlášť když řidič nepřizpůsobí rychlost jízdy.

„V neděli v brzkých ranních hodinách došlo na silnici I. třídy ve směru od Vrchovin na Náchod k havárii historického vozidla. Řidič vozidla AERO 50 zřejmě podle prvotních informací nepřizpůsobil rychlost své jízdy a na mokrém povrchu dostal v levotočivé zatáčce smyk. Následně na přímém úseku silnice vyjel vpravo mimo komunikaci a svou jízdu zakončil nárazem do silničního příkopu,“ uvedla k netradiční nehodě policejní mluvčí Lucie Konečná.

Policisté s mužem provedli orientační dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Řidiče pak předali do péče lékařů. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun, ta může být ale nakonec i vyšší.

„Veškeré okolnosti této havárie jsou předmětem dalšího vyšetřování náchodských dopravních policistů,“ dodala mluvčí Konečná.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte