• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na náplavce poteče proudem pivo z malých pivovarů

  7.6.2022
  Renata Říhová

  Oblíbený degustační festival zlatého moku Pivo na Náplavce se vrací na Rašínovo nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci. Na pravý břeh Vltavy v centru Prahy dorazí ve dnech 17. a 18. června přes padesát zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

  Festival vypukne v pátek 17. června ve 14 hodin. V sobotu mohou návštěvníci dorazit už v 10 hodin dopoledne. Po oba dny festival potrvá do 21 hodiny. Organizátoři očekávají hojnou účast. „Letos se bude konat 10. ročník festivalu. Přímo na Náplavce se uskuteční poosmé – v předchozích dvou letech se kvůli protipandemickým opatřením konal až během září v pražských Holešovicích. Očekáváme, že si v letošním roce degustaci netradičních piv přijde na pražskou náplavku užít kolem čtyř tisíc lidí,“ řekl Jiří Sedláček, ředitel festivalu Pivo na Náplavce.

  Účastníky festivalu čeká bohatá nabídka minipivovarů z celé republiky. Do Prahy přijedou nejstarší čeští výrobci, nově vzniklé minipivovary i speciální host festivalu. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením, které se hodí k pivu. „V širokém spektru chutí a vůní bude návštěvníky festivalu obsluhovat 15 stánků s jídlem. Na místě budou stánky s burgery, k ochutnání budou různé masové grilované pochutiny, belgické hranolky, balkánské speciality, řemeslná pizza, kvalitní české uzeniny, francouzské klobásky, burgundští šneci, sýrové koule a mimo to i kvalitní káva,“ vyjmenoval Jiří Sedláček.

  Způsob degustace piv zůstává i pro letošní jubilejní ročník stejný. Během všech ročníků se pivo pije výhradně z degustačních sklenic. Organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků, a navíc pivo ze skla chutná lépe. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají. „Pivo na Náplavce je degustačním festivalem, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Vstupné je zdarma. Podmínkou konzumace piva je koupě degustačního setu, který sestává z festivalového skleněného džbánku o objemu 0,3 l, degustační karty a tužky. Set bude stát 100 korun, senioři ho budou mít k dispozici za 70 korun a bude použitelný po oba dny konání festivalu. K pivu neodmyslitelně patří i pivní suvenýry a ani na našem festivalu nebudou chybět. Kromě těch, které budou nabízet jednotlivé pivovary, zde budete moci získat i suvenýry s logem festivalového piva, kterým pro letošní rok bude spodně kvašená polotmavá jedenáctka Vltavský hausbót, jejíž výroby se ujal nejoblíbenější pivovar minulého ročníku Pivovar Krum z Moravského Krumlova,“ popsal Jiří Sedláček.

  Festival Pivo na Náplavce není jen o pití piva a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý kulturní program. Cílem festivalu je seznámit co nejširší okruh návštěvníků nejen s produkcí malých českých pivovarů včetně odlišných chutí jejich piv od běžné produkce, ale také jim nabídnout přímý kontakt s jejich majiteli a sládky. Kromě toho je snahou organizátorů festivalu představit návštěvníkům nově vzniklé minipivovary z různých krajů České republiky. Součástí festivalu je i hlasování o nejoblíbenější minipivovar.

  Zdroj: TZ Pearmedia


  Témata:

  Nepřehlédněte